Новий дах - Візитна карточка будинку

Новий дах - Візитна карточка будинку

Ще півстоліття тому в селах і маленьких містечках можна було знайти будинки, покриті соломою. Потім мода і прогрес змусили мешканців міняти покрівлю та робити перекриття шифером або черепицею. Сучасні ж технології пропонують дуже великий вибір різних покрівельних матеріалів на будь-який смак. І зараз, щоб надати більш сучасний вигляд будівлі, досить поміняти дах. А вибір незвичайного покриття добавить індивідуальності, освіжить і навіть до невпізнання змінить зовнішній вигляд будівлі.

Сучасний ринок надає широкий асортимент матеріалів - це і шифер (як з натурального сланцю, так і з синтетичних сумішей), і черепиця (найчастіше її роблять з пластичних легкоплавких глин). Використовують також металочерепицю і профнастил для даху (профільовані листи металу, покриті захисним шаром полімеру). Такі покриття легко встановлювати своїми руками не використовуючи спеціальну техніку.

Широке поширення отримали бітумні матеріали: рулонний єврорубероїд, черепиця шінглз, катепал, ондулін. Це скловолокнисті або паперові основи, просочені бітумом і гумою. Не дивлячись на те, що вартість даху з такого матеріалу буде не маленькою, у неї багато переваг. Це стійкість до займання, ультрафіолету, механічних пошкоджень. А також висока шумоізоляція і низька теплопровідність.
Популярністю користуються мембранні ПВХ перекриття. Вони добре переносять перепади температури і не бояться ні морозів, ні спеки. За наявності спеціального обладнання, вони легко і швидко укладаються. Екстравагантності котеджу може надати дах із спеціально висушеного і обробленого очерету. Безумовними перевагами такого матеріалу будуть термо- і вологостійкість, прекрасна шумоізоляція.
А стильні дизайнерські рішення втілить прозора покрівля. Для цього використовують або традиційне скло (склопакети, вітражні мансардні вікна), або полімерні матеріали (структурований полікарбонат).

Піклуючись про естетику і функціональності нового даху, потрібно пам'ятати про безпеку тих, хто буде там перебувати під час ремонту та обслуговування, монтажу антени, прочищення димаря. Для цього дах будівель, що мають більше одного поверху, обладнують огорожами. В основному це паркан з металу, який встановлюють по всьому периметру даху. У зимовий час, коли багато снігу і льоду, такі огорожі дуже актуальні. Але цей необхідний елемент для даху не тільки гарантія безпеки, він також може прикрасити екстер'єр будинку. Використання елементів ковки, хромованих або нержавіючих металів, кам'яної або цегляної кладки додадуть будівлі незвичайного шарму.
І завершальним етапом у процесі модернізації даху буде підбір кольору, який гармонійно впише нову покрівлю та будову в природний ансамбль навколишнього середовища, тим більше що покрівельні матеріали виробляються в широкій палітрі кольорів.
Головне при заміні даху будівлі - це щоб його мешканці почувалися комфортно в будь-яку погоду. А нове покриття прослужило б довго і протягом багатьох років захищало від будь-яких негараздів.


Назад до списку