Помилки при розрахунку вартості покрівлі

Помилки при розрахунку вартості покрівлі

Перед придбанням покрівельних матеріалів люди, як правило, цікавляться, у скільки їм обійдеться спорудження даху. Вартість покрівельної конструкції залежить від ціни і кількості необхідних матеріалів, а також додаткових елементів, необхідних для правильного монтажу покрівлі. Вартість матеріалів для покрівлі залежить від виду, фірми-виробника, моделі, а іноді й від кольору покриття. А кількість необхідних матеріалів потрібно розраховувати разом із спеціалістами.

Суму фінансових витрат на будівництво даху "під ключ" не можна визначити без плану покрівлі та точних геометричних розмірів її елементів: довжин карнизних і торцевих звисів, ковзанів, величини ухилу скатів, висот і т.д. Як правило, ці розміри повинні бути вказані в проекті. Але часто будівництво приватного заміського будинку ведеться без відповідного проекту. Та й розміри в проекті не завжди можуть відповідати реальним даним. В цьому якраз і полягає одна з перших помилок при розрахунку вартості покрівлі.

Рекомендовано в такому випадку робити вимір всіх параметрів даху "за фактом", безпосередньо на об'єкті будівництва. Це можливо зробити самостійно або викликати для виміру фахівця.

Наступна поширена помилка, яку іноді допускають менеджери покрівельних фірм при складанні кошторису, - це неправильна геометрична форма покрівлі. А якщо масштаб плану становить 1 до 100, то кожні недораховані сантиметри перетворюються в метри, з яких складається певна неврахована площа. Якраз на цю площу може і не вистачити матеріалів, які доведеться докуповувати, знову платити за доставку. А будівництво тим часом буде простоювати, робочі сидітимуть без роботи. Якщо в цей час розпочнуться опади (сніг або дощ), то це також принесе зайві проблеми. А якщо не вистачить матеріалу на складі, то піде додатковий час на його замовлення. Все це обернеться втраченим часом і зайвими витратами.
В цьому випадку порада така: багато хто використовує спеціальні програми для розрахунку, але для обчислення необхідних параметрів можна обійтися лінійкою, транспортиром і початковими знаннями геометрії. Цього цілком вистачить для самостійного попереднього розрахунку площі покрівлі і довжин елементів даху.

Ще одна помилка при складанні кошторису - це "неврахування" необхідних додаткових елементів і матеріалів, необхідних для будівництва даху і в якості технологічного запасу "на обрізку". Кожне будівництво обов'язково супроводжується додатковою витратою матеріалів. Їх кількість залежить від виду матеріалу і від складності конфігурації покрівлі. Наприклад, у такого матеріалу, як металочерепиця, на складній покрівлі витрата у вигляді обрізів може скласти до половини всієї площі покриття. І ось цей момент чи то через незнання, чи то для зменшення кошторисної вартості проекту, деякі менеджери не враховують. В результаті їх кошторис виходить дешевшим. Але коли покрівельні роботи підходять до завершення, виявляється, що цих необхідних матеріалів не вистачає. І в підсумку знову доводиться докуповувати відсутні матеріали, знову оплачувати доставку і втрачати дорогоцінний час. В кінцевому підсумку "дешевий" кошторис виявляється дорожчим від інших пропозицій, де цей матеріал був врахований спочатку. 
Рекомендація на цей випадок: порівняйте фактичну площу покрівлі і кількість покрівельних матеріалів в кошторисі. Якщо цифри відрізняються незначною мірою або взагалі збігаються, то це привід засумніватися в правильності такого розрахунку.
Не завжди найдешевша пропозиція означає, що вона більш вигідна, іноді буває і навпаки. Перевіряйте перед покупкою всі цифри в розрахунку. А порівнюючи кошториси різних фірм, не дивіться на кінцеву суму, а порівняйте кількість матеріалу і комплектуючих. Купуючи всі матеріали в потрібній кількості і в одному місці, Ви заощадите на пошуках відсутніх матеріалів і елементів, і Вам не доведеться витрачати час, нерви і гроші на докуповування.


Назад до списку