Теплий та безшумний дах з металочерепиці, міф чи реальність?

Теплий та безшумний дах з металочерепиці, міф чи реальність?

Наскільки високий рівень шумоізоляції металочерепиці під час дощу або граду?Як відомо, є шум вібраційний, а є акустичний. Акустичний гаситься за рахунок мінерально-ватного утеплювача, вібраційний ж поширюється набагато далі. Головна відмінність модульної металочерепиці Murano від звичайної - наявність ребр жорсткості, кожне з яких додатково гасить вібраційний шум.

Крім того, черепиця має плоску форму в частині «нижньої хвилі», через що краще прилягає до обрешітки. У інших виробників, як правило, нижня частина хвилі - це грань, яка виникає за рахунок округлості «нижньої хвилі». Грань краще передає шум, а площина краще його гасить, тому що розподіляє по всій своїй площі прилягання до обрешітки.
Велика висота повздовжньої і поперечної хвилі також знижує поширення шуму. При поздовжньому з'єднанні відбувається захлист хвилі на хвилю, і цей такий елемент з’єднання має жорсткість в 2 рази вищу, ніж сам модуль. Та ж ситуація з поперечним перетином: там, де з'єднуються два модуля, ефект гасіння звуку подвоюється.Наскільки модульна черепиця здатна утримувати тепло, що витікає з дому через дах?Питання теплопровідності черепиці, незалежно від того чи вона модульна або композитна, дуже відносне. Енергоефективність даху безпосередньо залежить від товщини утеплювача. За нормами це мінімум 200 мм (оптимально - 350-400 мм). І, якщо замовник робить утеплення матеріалом в 100 мм, вважаючи, що цього вистачить, - він отримує промерзання стель.

З настанням зими погано утеплені дахи можна побачити в будь-якому котеджному селищі: на даху утворюються проталини. А причина цього: неправильна установка утеплювача або економія на ньому.

Потрібний шар утеплювача рятує і від спеки влітку, коли металочерепиця нагрівається. Крім того, і модульна металочерепиця, і керамічна, між фінішним покриттям і гідроізоляційним шаром, повинна бути обладнана вентиляційними проміжками. Через них, немов через трубу димоходу, виходить зайве тепло.

Саме тому досвідчені компанії, що займаються реалізацією покрівель, не тільки продають фінішне покриття, але і пропонують комплексні рішення, дають рекомендації для замовників і будівельників. 

Наскільки надійною є покрівля з модульної черепиці?Для модульної черепиці Murano застосовуються типи покриттів SSAB (Швеція) і Arcelor mittal (Німеччина), створені для екстремальних зон експлуатації. Україна до таких зон не відноситься, тому проблема впливу атмосферних чинників на цей продукт практично відсутній. Покриття має високий опір ультрафіолету: випробування показали, що воно витримує вплив сонячних променів в 37 паралелі північної широти - це координати центру Єгипту. Це означає, що дах з модульної металочерепиці Мурано не зблякне навіть за великий проміжок часу: він залишатиметься настільки яскравим, ніби покрівлю поклали вчора.

Покриття має і високу стійкість до механічних пошкоджень: «ефект піскоструя» - мінімальний, його неможливо побачити неозброєним оком.
Наростання моху і трави на такому даху фактично зведено до нуля: модулі не вбирають вологу, відсутня гігроскопічність, а разом з нею і сприятливе середовище для розвитку живих організмів.

Назад до списку