Як розрахувати металочерепицю на дах

Як розрахувати металочерепицю на дах

Металочерепиця стала настільки популярним покрівельним матеріалом, що купити її можна практично в будь-якому будівельному магазині. Дійсно, підвищений попит можна вважати цілком виправданим, адже вона оптимально поєднує в собі прийнятну ціну і відмінні технічні характеристики, такі, як довговічність, надійність, привабливий зовнішній вигляд, міцність, стійкість до механічних пошкоджень і різних атмосферних явищ. З огляду на той факт, що металочерепицю можна використовувати для дахів будь-якої складності, вона є ідеальним варіантом на всі випадки життя.


Перш, ніж приступати безпосередньо до монтажу, необхідно здійснити точний розрахунок металочерепиці на дах. Провести розрахунки не так вже й складно, якщо запастися наступними інструментами:
• спеціальна рулетка для замірів;
• калькулятор або програма онлайн розрахунку, що дозволяє зробити розрахунок металочерепиці, виходячи з отриманих даних.

Підбираючи матеріал для покрівлі необхідно враховувати:
• площа даху;
• площа накладок листів;
• форму черепиці.
Якщо ви не бажаєте втрачати час на складні розрахунки і готові витратити трохи більше грошей, можна отримати площу даху, додавши до неї, як мінімум, ще 10%. Варто зауважити, що даний підхід доцільно використовувати лише в тому випадку, якщо планується монтаж покрівлі невеликого будинку. Якщо ж площа даху досить значна, краще витратити кілька годин на здійснення точних розрахунків замість того, щоб нести невиправдано великі витрати.

Як розрахувати кількість металочерепиці?


Розрахунок кількості металочерепиці Правильний монтаж і акуратна різання допоможуть забезпечити відповідність площі даху кількості придбаного матеріалу. Важливо запам'ятати, що при різанні металочерепиці в будь-якому випадку будуть залишатися відходи. Укладаючи листи, необхідно стежити за їх орієнтацією, тобто перевертати однією стороною і в одному напрямку.

Роблячи монтаж черепиці на даху, обов'язково забезпечувати нахлест одного аркуша на інший. Нахлест може бути вже передбачений самою формою листа, тому спочатку бажано довідатися про геометричні параметри профілю покрівельного матеріалу, які закладені в артикул або в заводському номері. Також параметри профілю зазвичай вказуються на сайті заводів, які виробляють металочерепицю. Всю необхідну інформацію може підказати продавець.


Правила та послідовність здійснення розрахунків
Для того, щоб здійснити точний розрахунок металочерепиці необхідно визначити наступні параметри:
• площа кожного ската даху;
• площа даху в загальному;
• довжина і ширина профілю металочерепиці;
• кількість рядів на схилах даху;
• кількість аркушів в ряді.
Виконуючи розрахунки, не варто забувати, що такий важливий параметр, як ширина, у різних виробників може відрізнятися. Довжина листів буває нестандартної, досягаючи 8 метрів.

Оптимальною довжиною листа можна вважати 4-5 метрів. Довгі листи дають менше відходів під час різання. Але якщо довжина занадто велика, ускладнюється транспортування та монтаж, тому вибирати листи, довжина яких перевищує 5 метрів, не рекомендується.

Розрахунок необхідної кількості металочерепиці необхідно проводити, враховуючи різані профілі. Під час розрізання металевої черепиці слід пам'ятати, що не можна різати в місцях, близько розташованих до перепадів хвиль. В іншому випадку є ризик викликати деформацію полотна.

Назад до списку