Як вибрати профнастил?

Як вибрати профнастил?

Як вибрати профнастил для даху?

Профнастил як покрівельний матеріал відомий будівельникам вже багато років. Його використовують для дахів як господарських прибудов, гаражів, так і будинків. Зовнішній вигляд сучасного профнастилу став більш привабливим, саме тому, його почали більше використовувати на побутовому рівні. Його виготовляють з оцинкованого листа, методом холодного прокату в різних кольорах та розмірах. 
Висота хвилі та товщина листа визначають яке навантаження може витримати дах з цього матеріалу. 

Маркування профнастилу

Висота хвилі для профнастилу допускається в межах 10 - 114 мм. На сучасному будівельному ринку розрізняють 3 види цього покрівельного матеріалу:
  • Фасадний класу С - використовується для штахетників
  • Несучий класу Н - використовується для перегородок
  • Покрівельний, стіновий - НС з висотою хвилі від 35 до 44 мм. 
Найбільш розповсюджене маркування: Н45, Н75, Н114, С10, С20, С35.

Технологія виготовлення

Профнастил на сьогодні випускається двох видів:

1. З товстої оцінкованої сталі 0,5 - 0,7 см
2. З більш тонкої оцінкованої сталі 0,5 см з сучасним полімерним покриттям.

За технологією виробництва розрізняють 3 види: прокат з алюмінієвим покриттям, тонкий прокат з алюмоцинковим покриттям, тонколистовий прокат з алюмінієвим покриттям, тонколистовий прокат з цинковим покриттям. Маркування АЦ означає тонколистовий прокат з алюмінієво-цинковим покриттям, а АК - алюмінієво - кремнієвим покриттям.  

Ціна

Найбільш популярний період для шахрайства, це літо. Саме в цей період на ринку можна зустріти багато різновидів неякісного профнастилу. Дуже часто в цей період, йде активне будівництво, і на складах відомих перевірених виробників вже нема запасів цього покрівельного матеріалу, але багато маленьких фірм можуть запропонувати профнастил зі знижкою 10-20% китайського, індійського виробництва, з давніх запасів. Ми б не радили, економити саме на погіршенні якості цього матеріалу, оскільки ціну якісного покриття визначає стартова ціна якісної оцинкованої сталі, от і за замовчуванням, вона не може бути наднизькою. Розпізнати неякісний товар досить просто - за ціною, великими обіцянками в сезон, і швидка доставка. Це може означати тільки одне - вам пробують продати старий профнастил, якій довгий час зберігався на складах в невідомих умовах. І ще один важливий нюанс, дешеві профнастили мають товщину менше ніж стандартний, виконаний по технічним вимогам, а для даху, це дуже важливо.

Сподіваємось наші поради допоможуть зупинити свій вибір на якісних покрівельних матеріалах, з гарантією виробника. 

Назад до списку